בזמן מלחמת לבנון השניה, כמה אמצעי תקשורת סרבו לשדר את הנאומים היומיים של חסן נסראללה לכל אזרחי ישראל. מה רע בקצת מידע?
אם תצאו לרחוב ותשאלו עוברים ושבים "מי זה ארגון החיזבאללה?" התשובות ינועו בין מדינה לארגון טרור; הרבה מסתורין סובב את ארגון הטרור הזה. הערפל הזה מצייר לחיזבאללה הילה של ארגון כל יכול, שישראל חסרת אונים לעומתו.
אז קודם כל רקע קצר: חיזבאללה הוא ארגון טרור אסלאמי שיעי הפועל בלבנון. הארגון הוקם בשנת 1982 ע"י "משמרות המהפיכה" האיראניים. הארגון פועל להפצת תורת אסלאם קיצונית ברחבי העולם ובעיקר ברחבי העולם הערבי, הוא רואה את עצמו כמושיע העם הפלסטיני והוא חרת על דגלו להמשיך במאבק כנגד מדינת ישראל, עד אשר יעלים אותה ויכבוש את ירושלים.
למה בעצם חשוב לדעת את כל זה? כי האפקט החזק ביותר של ארגון טרור הוא הפחד שהוא מעורר במי שהוא נאבק בו. החיזבאללה עושה את זה טוב, וחסן נסראללה, מנהיג הארגון, מקפיד להמשיל את ישראל לקורי עכביש, הנקרעים בקלות, כביטוי לחולשתה. לא צריך לזלזל בכוחו הצבאי של החיזבאללה, שהוא צבא לא סדיר קטן, אבל מה שחשוב הוא להבין שעיקר המאבק איתו הוא בחוסן שלנו ובחוזק שלנו כעם, לכן נאומים של נסראללה לא שודרו, כי לפעמים עדיף שנדע פחות אבל נהיה חזקים יותר. לא ניתן לחיזבאללה לקבוע את חוקי המשחק, נשחק על פי החוקים שלנו.