למבצע אנטבה יש שיר רשמי שמתחיל במילים "בחצי הלילה הם קמו והכו בקצה העולם". המילים של השיר מבטאות בצורה מדויקת את מה שקרה באוגנדה בשנת 1976.
במהלך טיסת "אייר פרנס" מישראל לצרפת, ארבעה מחבלים (שני גרמנים ושני ערבים) השתלטו על המטוס, והורו לקברניט להטות אותו לכיוון אוגנדה המרוחקת כ-3,800 קילומטרים מישראל. המטוס נחת בשדה התעופה של אנטבה, בירת אוגנדה, והמחבלים כלאו את הנוסעים היהודיים בתוך אולם הנוסעים של הטרמינל הישן בעוד שאר הנוסעים הלא יהודים שוחררו.
הלחץ בארץ היה בשיאו. כלפי חוץ התנהל משא ומתן עם החוטפים, אך בחדרי חדרים צה"ל תכנן מבצע חילוץ נועז. המודיעין לא היה מדויק, כיוון שהיה מדובר בארץ זרה ומרוחקת, וחלק גדול ממקבלי ההחלטות היסס לקחת החלטה על מבצע זה. אבל הערבות ההדדית, ואחריות לגורלם של אזרחי המדינה הכריעו את הכף.
ובחצי הלילה הם קמו והכו בקצה העולם; כשישה ימים לאחר החטיפה, טסו כוחות מיוחדים וסדירים של צה"ל לעבר אוגנדה, הם פלשו לטרמינל, והחלו בחילופי אש עם המחבלים. במהלך חילופי האש נהרג מפקד סיירת מטכ"ל, שהיה גם מפקד המשימה, יוני נתניהו. למרות נפילתו של מפקד המבצע, הוא נחל הצלחה מסחררת.
כשהמטוס נחת חזרה בארץ, דמעות התרגשות כיסו את פניה של מדינת ישראל כאשר החטופים ירדו מהמטוס חזרה לאדמת המולדת. מדינת ישראל וצה"ל שלחה מסר ברור – גם אם יחטפו יהודים לאיים מבודדים, גם אם יזיקו להם בקצה השני של העולם – מדינת ישראל תהיה שם כדי להשיב אותם לביתם בריאים ושלמים, ותעשה עבורם הכול, ממש הכול.